Menu

O co musi dbać pozycjoner?

metody pozycjonowania

Cel pozycjonowania jest zawsze jeden, jednak do efektów można doprowadzić przez bardzo wiele różnych działań. Mix środków stosowanych przy pozycjonowaniu jest już obecnie naprawdę bardzo duży. Niektórzy uważają, że pozycjonowanie to właściwie wojna, w której trzeba codziennie kontrolować to co robią przeciwnicy i przewidzieć jakie działania będą nam przynosić lepsze efekty, gdzie powinniśmy umieszczać linki, by być wysoko. Dobry pozycjoner nie ma więc prostego zadania, również dlatego, że środki przeznaczane na pozycjonowanie często są zbyt małe. Oczywiście w ostatnich latach systematycznie rosną, jednak pod tym względem dalej odbiegamy od czołówki europejskiej. O czym powinien pamiętać pozycjoner?

• Ważna kwestia to optymalizacja strony w taki sposób, że roboty Google będą mogły ją lepiej indeksować.

• Dbanie o to, by pojawiało się jak najwięcej linków, które będą prowadzić do strony z zewnętrznych w stosunku do niej źródeł.

• Kontrolowanie treści, która będzie pojawiać się na stronie, dbanie o to, by z unikalną treścią wyróżniać się spośród innych firm,

• Korzystanie z narzędzi, które przygotowane są przez Google; dzięki nim można skutecznie planować i realizować działania pozycjonerskie w sposób skuteczniejszy.

Pozycjonowanie to proces, który powinien trwać nawet kilka miesięcy, dlatego nie można o tej kwestii zapominać. Wszystko należy robić konsekwentnie, dzięki czemu nasz serwis będzie coraz lepszy i będzie w ten sposób również traktowany przez Google. W ten sposób również uda się zdobyć większą ilość unikalnych użytkowników. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jeśli oczekujemy działań SEO, które będą przynosić efekty należy poświęcać im odpowiednio dużo czasu i środków.

SEO/SEM Specialist